Aeg uuteks väljakutseteks? Comradese jooks!

Aeg uuteks väljakutseteks? Comradese jooks!

FB Jooksmise treenerid Kaupo ja Kaido plaanivad osaleda 31.mail 2015 Lõuna- Aafrikas toimuval Comradese jooksul. Tegu on pika ajalooga ultrajooksuga. Comradest joosti esimest korda aastal 1921. aastal. 2015. aastal on jooksu 90.ndas toimumiskord. Sel korralt jookstakse ülesmäge ehk rannikult Durbanist Pietermaritzburgi. Jooksu distants on umbes 89,9 kilomeetrit.

Comrades ultrarun
Kui on huvilisi, kes sooviks end sellel legendaardel jooksul proovile panna siis on viimane hetk otsus teha ning seltskonnaga ühineda. Hetkel on veel umbes 900 kohta vaba osalejate piir 23 000 täitumiseni.
Osalemisel peaks arvestama kulueelarvega vahemikus 1700-2000 eurot.

Huvilistel tuleks võimalikult kiiresti end jooksu lehel registreerida http://www.comrades.com/events/enter-the-race . Stardimaks on ca 140-150 euri. Registreerimise järel andke teada et soovite tulla koos meiega e-kirjaga aadressil kaido.vetevooog@gmail.com.

Lennupiletid kavandame välja osta veebruari alguses. Lennupiletite maksumuse suurusjärk on 850-1000 euri. See sõltub nii lennufirmast kui lendamise ajast. Eelduslikult lendame ära kas 26. või 27. mai ja tagasi tuleme 3. või 4. juunil.
Majutuse ja muud reisi detailid paneme paika märtsi lõpuks.

Osalemisel tuleb arvestada, et viisa taotlemine on tavapärasest keerukam kuna tõenäoliselt seda tuleb minna isiklikult taotlema Helsingisse. Lisaks tuleb varakult mõelda ka vaktsineerimise peale.

Kõigi huvilistega koos on kavas teha ühiseid spetsaalselt ürituseks valmistumiseks vajalikke jooksutrenne (mäkkejooksud ja pikad jooksud). Soovi korral saab iga osaleja ja ka detailse treeningplaani ürituseks valmistumiseks.

Nii et miks mitte võtta uuel aastal kavva midagi erilist…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *