FB Jooksmine treeninglaager Nelijärvel

FB Jooksmine treeninglaager Nelijärvel

Selle aasta FB Jooksmine suvine laager toimus juuni lõpus Nelijärvel. Kuna Päästearmee oli otsustanud kogu kompleksi just meile sobivaks nädalvahetuseks broneerida, siis kohtade saamisega oli korralik närvide mäng. Aga kätte saime! Mõnus seltskond ja intensiivne päevaprogramm korvas kõik!

Esimene päev

Esimesel päeval võtsime elu natuke lihtsamalt. Kogunesime, Jana tegi ülevaate, mis toimuma hakkab ja oli avatrenn Roman Fosti valvsa pilgu all.

Jooksime end soojaks ja tegime erinevaid jooksuharjutusi. Vahva oli. Mina sain näiteks teada, et on olemas “kuresammu lihas”, mis meenutas kuresamme mulle järgmised kolm päeva. Õnneks polnud ma ainuke, kellel selline äratundmine tekkis.

Hüpped paremaks (jooksu)eluks

Õhtuks oli broneeritud saun. Järve vesi oli mõnus ja soe. Olgu siinkohal öeldud, et ujumisest kujunes välja iga treeningu järgne rutiin (Vesi kohati ju hosteli kõrgemate korrusteni ei jõudnud. Palju mõnusam oli vana hea meetodit kasutada ja peale trenni kohe vette hüpata).

Teine päev

Peale hommikusööki tegi Roman ülevaate Pariisi maratonist. Abivahendiks värskelt saabunud DVD just Romani võtmehetkedest. Ka Romanile oli see esmakordne võimalus DVDd vaadata – seetõttu reaktsioonid ja kommentaarid oli väga ehedad. Ei jätnud me kasutamata ka võimalust Romani plaanidest, headest ja halbadest kogemustest kõik teada saada.

Kiire riiete vahetus, natuke intensiivsem soojendus ja otsa kohe jooksuharjutused Romani ning Riho valvsa pilgu all. Mitte midagi ei jäänud kahe silma vahele.

Korrigeeriti, parendati, lasti uuesti teha ja siis veel uuesti ja veel uuesti.
Kiirendused mäkke ja siis otsa lõdvestus. Ja jälle treening tehtud.

 

Peale lõunat tuli meid üle vaatama ortopeed Kalev Toots. Olles ise olnud väga lähedalt kokku puutunud viimasel kahel aastal vigastustega ja aru saanud, et “aastad pole enam need ja kõik me kulume”, siis pidasin vajalikuks tema kutsumist. Toots rääkis alguses kõigest sellest, mis sport ja eriti jooksmine endaga kaasa toob, kuidas end hoida ja lõppes asi sellega, et kõigil oli võimalus oma jalad lasta üle skanneerida. Kel probleemid olid, said eraldi konsultatsioonina veel täpsustavaid nõuandeid. Kasu oli kõigile sellest. Kes sai mõtteainet, kes konkreetset abi…

Õhtune treening kujunes ägedaks ÜKEks Riho Menti juhendamisel. Soojendus ja lõdvestus ja venitus muidugi ka. Riho võttis ikka asja väga mõnuga ja viilida ei saanud. Staatiliste hrajutuste juures kui Riho ei märganud, siis keegi ikka pidi ju mainima, et keegi viilib ja kõike tuleb otsast peale alustada. Seda muidugi naljaga pooleks.

 

Kuna õhtu oli meil vabaprogramm, siis panustasime selle aja chillimiseks, jutustamiseks ning päevase treeningu salvestuste vaatamiseks ja järelduste tegemiseks.  Mis seal salata, naerda sai kõvasti. Samas selline videomaterjal on asendamatu treeningu abimees.

Kolmas päev

Hommikusöögi alguseks tuli kohale SISi esindajana Kristo Reinsalu. Kristo rääkis toitumisest üldiselt, toidulisanditest, toitumise ja toidulisandite kombineerimisest erinevate treeningute puhul. Kuidas konkreetselt SISi tooteid kasutada, selle kohta saate info SIIT.

See loeng läks eriti pikaks. Oli, mida küsida.

Ja oligi aeg viimaseks treeninguks. Peale treeningut said kõik proovida loovaid lahendusi SISi toodete näitel. Smuutid, mida Kristo tegi, olid tõsiselt maitsvad. (Retsepte jagan veel see nädal koos pildimaterjaliga).

Järves veel viimane ujumine ja lõuna ja laager saigi läbi. Suur tänu Roman Fostile, Riho Mentile, Kalev Tootsile, CEPile, Kristo Reinsalule ja SISile õla alla panemise eest. Ja kõikidele osalejatele mõnusa laagri eest. Osalejad teevad ju laagri, mitte korraldaja!

Järgmise korrani. Ja meeletute võitudeni!

Jana

4 thoughts on “FB Jooksmine treeninglaager Nelijärvel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *