Harrastaja räägib oma kogemusest adidas Glide Boostiga

Harrastaja räägib oma kogemusest adidas Glide Boostiga

20140418_161314Kui eelmine nädal jagas oma kogemusi adidas Glide Boostist Roman Fosti, siis sel nädalal jagan muljeid mina. Oma olemuselt võin end nimetada kindlalt harrastajaks. Jooksen 30 – 70 kilomeetrit nädalas ja jooksusamm vajab lihvimist. Kaks viimast hooaega olen olnud vigastuste küüsis (põlv ja jalg) ja seetõttu jalgade ja jalatsite osas väga tundlik.

Kaks aastat tagasi oli võimalus jalga saada adidas adizero bostonid. Võrratu kogemus ja lausa kurb oli neist loobuda. Aga aastad teevad oma töö ja loobumine oli lausa kohustuslik. Järgmiseks tossuks sai adidas Supernova Sequence. Kerge toestus tundus peale mitmeid traumasid vajalikuna. Ainult toestusega jalatsiga ei saa ma paraku leppida, sest jalg oma olemuselt on siiski neutraalne. Kuna adidas on siiski Bostoniga jätnud kustumatu mulje, siis otsustasin proovida ka Romani soovitatud treeningjalatsit adidas Glide Boosti.

Glide BoostOlen jooksnud nendega kokku kuus treeningut. Tavalist rahulikku jooksu, hallitreeninguid, lõike ja pikka maad. Proovinud olen jalatsit nii maastikul, asfaltil kui ka sisetingimustes. Ehk kõik võimalikud katsetused on läbitud. Kilometraaži kogunes selle nädalaga kokku üle 60 kilomeetri. Kuigi – ega jalatsi osas oleks õigalne kommentaare jagada siis kui oled seda kasutanud vähemalt paarkümmend treeningut. Kui siiski on mõned faktid selgunud.

pealispindMis väga meeldib:

– talla vetruvus ja samas ka tugevus aitab pehmendada lööke asfaltil. Minu samm on ikka suht kaugel täiuslikust jooksusammust ja seetõttu on iga pehmendus teretulnud (eriti vasaku jala puhul). Väga hea pikal asfaltijooksul. Jooksin üle 2 tunni. Ja tundus väga mõnus.
– Jalatsi pealse tekstiil annab jalale piisavalt võimalust “hingata”. Samas pole materjal hõre ja tolm sisse ei tule.

 

Mida tuleks tähele panna:
– paelad on libedad – seetõttu tuleks kindlasti topeltsõlmed peale teha.

Mis on miinus:

Minu jalg on väike ja kitsas (36.5, 37). Glide Boosti  liist on aga suht lai. Ehk siis tavalise õhukese jooksusokiga oli mul ebamugav joosta. Ka keskmise paksusega sokiga jäi jalats laiaks. Hea oli joosta spetsiaalse paksu jooksusokiga, kus päkaosa ning kand olid eriti paksud. Aga siinkohal pean märkima, et tõesti – mul on väga kitsas jalg.

Ehk siis kokkuvõtteks – adidas glide boost on mõnus treeningjalats inimesele – kellel on normaalne või laiema liistuga jalg. Hea treeningjalats nii metsateedel kui ka asfaltil jooksmiseks. Talla materjal aitab leevendada põrutust.

Kuid nagu ikka – proovige poes, hüpake, kekselge ringi, tunnetage, kas on õige jalats. Seda ei saa keegi öelda. Ja teiseks – ükski jooksujalats ei anna vabastust hea jooksusammu lihvimisest. Ikka parema tulemuse nimel.

 

seo reseller