Laupäev, 19. august – isiklikud rekordid jälle tehtud

Laupäev, 19. august – isiklikud rekordid jälle tehtud

Laupäev oli FB Jooksmine tiimis jälle isiklike rekordite purustamise päev. Kes kilometraažilises plaanis, kes ajalises.

Jooks ümber Võrtsjärve

fb jooksmine ultrajooks ümber võrtsjärveKaido ja Priit läksid ümber Võrtsjärve jooksma. Ring oli planeeritud 105 kilomeetrit, aga mitte keegi – isegi halvemas unenäos, ei kujutanud ette ilma “terrorit”. Vaatamata sellele, et ilmateade lubas küll sooja, kuid pidevate vihma- ja äikesehoogudega (mis oli põhjuseks, miks ma mitte kuidagi ei tahtnud rattaga sinna kõrvale sõitma minna), oli reaalsus karm. Väga karm.

Kuumus ja päike said sõna otses mõttes kaaslaseks enamal kui poolel distantsil. Temperatuur küündis 29 kraadini, päike kõrvetas ning lubatud vihmast polnud jälgegi.

ultrajooks ümber võrtsjärvePeale lõunat saabus päästev vihm. Jutu järgi oli see tõeliseks kergenduseks.

Ei ole kerged tingimused esimese 100 km distantsi läbimiseks. Aga just see oligi selle ürituse suur eesmärk – Priit tegi esimese 100 km jooksu ära. Kaido kenasti assisteerimas. 

Aega kulus kokku 12 tundi 29 minutit ja 23 sekundit.  Distants 105,53 km.

See oli eilse päeva üks isiklikest rekord. Kui tahtmine on suur, siis saab ka keerulistes tingimustes hakkama. (vahepeal tuleb ikka puhata ja saia süüa ka).

Peetri jooks 10km

Samal ajal kui Priidul oli veel üle kolme tunni kulgeda, anti start Peetri jooksu põhidistantsil. 

Tingimused oluliselt leebemad kui Võrtsjärve ääres, kuid eesmärgid vajasid täitmist. 

Kaupo teeb meil ikka väga head tööd. Tulemused paranevad kord korralt. Samuti on Peetri jooks imeliselt hea test arusaamaks, mis vorm kellel on.

Ja vorm on hea. Marathon100 projekti raames meie treenitavad Katrin ja Timo näitasid ikka korralikult, milleks nad võimalised on. Samuti Indrek.  Katrinil tundub, et see on lausa tavaks muutumas 🙂 Kõikidel isiklikud rekordid. Timo küll algselt väitis, et ta läheb sinna kepikõndi tegema. No 43.56 on täitsa hea 10 km kepikõnni aeg. Katrini käest said kõik meie poisid pika puuga ehk tema ajaks kujunes 40.53. Indreku aeg 42.20 ja Heitti vaatamata kõiksugu raskustele jooksis ka kena aja 44.31. 

Mis siis muud – nüüd vaid mõistust ja enda hoidmist. Suur töö on tehtud. Täpselt kolm nädalat on jäänud Eesti suurima jooksupeoni ehk SEB Tallinna maratonini. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *