Maratoni tulemus, vaheajad ja kilomeetri tempo

Maratoni tulemus, vaheajad ja kilomeetri tempo

Iga aastase suurima Eesti jooksupeo – Tallinna maratonini on jäänud vaid 2 nädalat!  Tegime tabeli, mis on abiks kõigile, kes tahavad oma tempot planeerida.

Esimeses tulbas on maratoni aeg, tunidides ja minutites, mida tahad saavutada. Teises tulbas on keskmine kilomeetri aeg, minutites ja sekundites, mida pead arendama distantsi vältel, et soovitud tulemust saavutada.

Vali endale sobiv tempo ja pea sellest kinni! Joostes esimese maratoni poole määratud tempoga tundub see enamasti väga kerge ja sa võid arvata, et sul on “eriti hea päev”. Ära lange sellesse lõksu. Iga minut, mis sa esimeses pooles “võidad”, tuleb sulle teises pooles 2-3 minutina tagasi.

Vaata lähemalt, milline on Tallinna maratoni tase 2010 aasta tulemuste põhjal: Millise ajaga esimest maratoni joosta?

Esimene rida tabelis on neile, kes veel saavutada juba kehtetut maailma rekordit.

Kui soovid, saad siit laadida tabeli Exceli failina.

 • Indrek

  Printisin juba tabeli välja ja alles siis hakkasin uurima. Selgus, et reaalsusega pole sellel tabelil pistmist, teist poolt ei joosta sama kiiresti kui esimest ja on ka täiesti mõttetu seda planeerida niimoodi.

  • Tere Indrek. Reaalsus on see, et jookse, kuidas tahad, Mina (tabeli autor) jooksen teist poolt sama või tiba kiirema tempoga, kui oma ressursse õigesti hindan. Seega valin esimese poole ajad aeglasemad ja teise 5min kiirema.

   Näitena minu 2012 Tallinna jooks:

   10km 49:57 koht 489
   21km 1:44:05 koht 429
   30km 2:26:23 koht 332
   42,2km 3:25:57 koht 250

   Seega võrdne tempo kogu distantsil on täiesti OK. Soovitan seda soojalt, sest nagu tulemustest näete tuli mulle 239 inimest selg ees vastu.

 • Martin

  Mul on poolmaratoni rekord ca 1:47, aga täismaratonil ca 4:20. Millele see viitab? Ma olen proovinud ka maratoni esimese poole oluliselt aeglasemalt (ca 2:10) joosta, aga lõpptulemus sellest oluliselt ei muutu. Pigem isegi jääb rekordist aeglasemaks.

Comments are closed.
Ole kursis, kui tuleb uus jooksupostitus.

Pane end kirja!