Jooksuriided: Ka külma ilmaga on õues jooksmine väga mõnus. Selleks on vaja ainult õigeid riideid!

Jooksuriided: Ka külma ilmaga on õues jooksmine väga mõnus. Selleks on vaja ainult õigeid riideid!

Sügisilmad annavad tunda. Kuidas riietuda nii, et haigused ligi ei pääseks, keha hingata saaks ja külm ei hakkaks seetõttu, et palav on 😉 Õige riietumine tagab jooksumõnu ning hoiab haigused eemal. Teadlikkus riietumisest on oluliselt tõusniud – seda on näha. Kuid miks mitte siiski üle korrata.

Tinglikult võiks jagada külmemal ajal riietumise kolmeks kihiks. Nimetagem neid kiht 1, kiht 2 ja kiht 3.

Kiht 1

Aluskiht ehk spordipesu, mis juhib efektiivselt niiskust nahapinnalt riideeseme välispinnale, kus see aurustub või kandub edasi järgmisele kihile. Optimaalse treeningu ja mugavuse saavutamiseks võiks spordialuspesu kanda alati välimiste kihtide all sõltumata
ilmatikutingimustest.

Kiht 2

Teine kiht isoleerib ja annab sooja, juhtides samal ajal niiskuse ja üleliigse sooja järgmisele kihile või ümbritsevasse õhku. Kui termomeetri näit on langemas, aitab see riidekiht säilitada väärtuslikku kehasoojust piiramata keha liikumisvabadust.

Kiht 3

Kolmas ja kõige välimine kiht kaitseb välistegurite eest, tagab mugavuse ja tulemuse mis
tahes tingimustes. Kiht 3 kaitseb vihma, tuule ja külma eest, samal ajal kui vabastab alumistest kihtidest tulevat üleliigset soojust ja niiskust.

Ehk siis kokkuvõtvalt – esimese kihiga saab lahti üleliigsest niiskusest ja hoiame naha enamvähem kuivana, teise kihi abil hoiame sooja ja suuname üleliigset niiskust edasi ning kolmanda kihi abil saame end kaitsta ilma eest (vihm, lumi, tuul).

Kui kolmanda kihiga on osatud arvestada ning poes on valik silmatorkav ning lai, siis kiht 1 ja kiht 2 on jäänud tavaliselt tahaplaanile.

Oma kogemustest võin öelda, et just külmadel aastaaegadel on tähtsad just need kihid, mis nahale lähemal. Alati ei ole vajalik selga panna kõike kolme kihti. Eelkõige tuleb ikkagi arvestada sellega, kui külm, tuuline või vihmane/lumine õues on.

Kui ilmad hakkavad juba väga tuuliseks/külmaks minema, siis ega jooksud jooksmata ei jää, lisades tavalisele jooksupüksile alla pesu ja jooksujaki alla lisaks pesule ka kihi 2, saab hakkama ka tõsise pakasega. Juhul kui on olemas suusariided, on need soojalt soovitatud iga pakasega jooksmiseks.

Nii, et vaadake oma riided üle ja kui tunne on, et midagi on siiski puudu, siis kibekähku poodi.

Tegelikult on ju teada Eestis elavatel inimestel – ei ole olemas halba ilma, on olemas ainult vale riietus!

One thought on “Jooksuriided: Ka külma ilmaga on õues jooksmine väga mõnus. Selleks on vaja ainult õigeid riideid!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *