Tartu Linnamaratonil lõpuks kuldne kesktee – poolmaraton!

Tartu Linnamaratonil lõpuks kuldne kesktee – poolmaraton!

Eelmisel aastal vanade traditsioonide järgi taastatud 10-kilomeetrine Tartu Sügisjooks ning 42-kilomeetrine Tartu Linnamaraton saavad sel aastal omale keskmise venna, kui 5. oktoobril on võimalik Tartus joosta ka 21,1 kilomeetri pikkust poolmaratoni.

tartukas“Jooksusõpradelt kuuldu põhjal leidsime, et üleminek 10km-lt 42km-le vajab ühte trepiastet juurde. Ja selleks sobib ju poolmaraton imehästi,” põhjendas võistluste direktor Indrek Kelk kolmanda distantsi lisamist. “Need, kes tunnevad, et maratoniks on vaja veel julgust ja jaksu koguda, aga 10km ei ole nagu miski väljakutse, saavad elamust püüda ülimalt vaheldusrikkal poolmaratoni rajal”.

Sarnaselt täispikale 2. Tartu Linnamaratonile ja 10-kilomeetri pikkusele Tartu Sügisjooksule toimub ka 21,1km pikkune poolmaraton 5. oktoobril, algab Vabaduse puiesteelt ning lõppeb Raekoja platsil.

“Poolmaratoni marsruudi koostamisel oli eesmärk säilitada Tartu Linnamaratoni raja märksõnad – vaheldusrikkus, Tartule iseloomulikud ja ilusad paigad ning palju läbitud linnaosi,” ütles Kelk. “Selleks järgisime suuresti täispika maratoni marsruuti, kuid jätsime välja Annelinna, Ihastet ja Lohkvat läbivad lõigud. Kuna raskem töö sai eelmisel aastal maratoni distantsi rada otsides tehtud, oli poolmaratoni lahenduse leidmine suhteliselt lihtne ülesanne”.

2. Tartu Linnamaratonile ja Tartu Sügisjooksule saab registreerida siin.

42km distantsi registreerimistasu on kuni 6. septembrini 25€, 21,1km distantsile registreerimine maksab 20€. Tartu Sügisjooksu 10-kilomeetrine võistlus on hinnaga 15€.

Lisaks toimub ka 2. Tartu Tudengijooks, mis toimub Sügisjooksuga samal 10-kilomeetrisel ringil, kuid tudengid saavad joosta omaette arvestuses, kus parimat välja ei selgitata.

Rohkem infot Tartu Maratoni kodulehel.

One thought on “Tartu Linnamaratonil lõpuks kuldne kesktee – poolmaraton!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *