Toitumine Tallinna maratonil ja poolmaratonil

Toitumine Tallinna maratonil ja poolmaratonil

Toitumine on võistluse juures väga oluline. Et kõik laabuks kenasti, palusin ma SISi esindajal anda näpunäiteid toodete tarbimiseks, mis on pool- ja täismaratoni ajal meile turgutuseks raja peale pandud.

Võistluseelne toitumine
Üldine soovitus on, et võistluseelse eine peaks sööma 3 tundi enne võistlust. See peaks olema suhteliselt kerge, kuid kõrge süsivesiku- ja madala rasvasisaldusega.

Võistluse ajal
Kuna tegemist on sügisjooksuga ja temperatuur on madalam, siis soovitatatakse rohkem tähelepanu pöörata just süsivesikute osakaalule. Jahedas kliimas on energia kulu suurem ja vedeliku vajadus väiksem võrreldes soojema ilmaga. Tuleks tarbida vähemalt 500-700ml vedelikku tunnis. Süsivesikuid peaks olema selles 7-8%. Kuna maratoni joogipunktides jagatakse nii vett kui ka spordijooki, siis ei ole mõistlik ise jooki kaasas kanda vaid kasutada neid. Võistluse ajal pakutakse joogipunktides SiS geele ja spordijooki!

Peale võistlust
Võistluse lõpetamisel tarbige taastusjooki. Hiljem sööge kerge eine ja turgutage end meelepäraste jookidega. Taastage energia.

SiS Energiajaam on kohal Tallinna Maratonil
Toitumisalast nõu saab küsida ja SiSi tooteid on võimalik muretseda 10.-11. septembril Tallinna Maratoni expol.

seo reseller