Vastab Jane Salumäe

Vastab Jane Salumäe

photo (5)Veel kord tänud küsimuste eest. Nagu mainitud sai, kõik küsijad on tegelikult projekti kaasautorid. Siiski anname vastused mõndele küsimustele. Ehk siis vastab Jane Salumäe.

1. Kuidas taastada jooksumotivatsiooni pärast pikka treeningpausi?

Soovitaksin alustada mitmekülgse treeningrutiiniga. Treeningnädalasse võiks mahtuda käimine, jooksmine, jõusaal ja ujumine. Nii ei tundu jooksmine otseselt rõhuv.

2. Kuidas leppida halvemate tulemustega?

Peab endale selgeks tegema, et teatud tervislikel põhjustel on jäänud sport tagaplaanile ja sellega pole saadud otseselt tegeleda. Enesemotiveerimine algab peast ja realistlikest eesmärkidest. Sea eesmärke vähehaaval, ei tohi mõelda selle peale, mida ja kuidas sai kunagi joostud.

Lühikese distantsi aegade parandamiseks soovitan kiirustreeninguid, fartlekit ja jõusaali.

Pikamaajooksust taastumine: kui peame silmas pikka krossi, siis kindlasti järgmine päev puhata,ujumas käia, venitusharjutused ja õige toitumine.

3. Milliseid soojendusharjutusi oleks vaja teha, et kehakaalu langetada?

Otseselt ei eksisteeri soojendusharjutusi kehakaalu langetamiseks.Kehakaalu langetamist aitab: fartlek, kiirustreeningud, erinevas rütmis jooksmine.

Soovitan toituda 1,5-2 tundi enne treeningut. Kindlasti aitab samadel kellaaegadel toitumine kehakaalu tasakaalus hoida.

Kindlasti on vaja süüa hommikul korralikult.

Kaalulangetamisega ei peakski paaniliselt tegelema. Kaal langeb ise, kui  pidevalt ja süstemaatiliselt treenida.

Kui treeningud toimuvad kell 6-7  õhtul, siis soovitan kindlasti oodata õhtusöögiga. Soovitan süüa peale jooksu kala, kana, juurvilju, salateid.

3. Millal treenida – kas hommikul või õhtul?

Kuna võistlused toimuvad tavaliselt hommikuti, siis oleks hea, kui organism harjub treenimisega hommikul. Mina soovitan jooksutreeningud jätta hommikuks ja õhtul käia jõusaalis või ujumas.

4. Kuidas oleks tark treeningplaani üles ehitada? 

Soovitan selleks treenerit, kes aitab treeningplaanidega. Üksinda treenides tulevad vead kergelt sisse ja sellest on ka vigastused kerged tekkima.

5. Kuidas saada aru, et treenid üle?

Sellest annab organism märku väsimusega. Lisanduda võivad veel söögiisu puudumine ja unetus.

seo reseller