CEP sokid ja säärised – milleks?

CEP sokid ja säärised – milleks?

Vaid mõned nädalad on jäänud SEB Tallinn maratonini. Suuremad treeningud on nüüdseks selja taha jäänud, ees ootab mõnus jõu kogumise periood.

Jalad on saanud nüüd näha vatti ja vilet, lihased on maksimaalsed treeningkoormused juba ära kannatanud. Nüüd on viimane hetk/aeg mõelda veel sellele, et kompressioonsokid/säärised jalga saada.

CEP kompressioone kasutavad nii maailma tipud (silma jäi Moskva kergejõustiku MMil nii mõnigi sportlane), kohalikud jooksjad (Eesti maratonijooksjate paremik: Viljar Vallimäe, Ilja Nikolajev, Roman Fosti, Evelin Talts ja õed Luiged) kui ka tavasportlased.

Dr. Kalev Toots pani Nelijärve FB Jooksmine jooksulaagris südamele, et kõik algab jalatsist ja sokist.

Korralik ja õige toestus peab olema nii jalatallal kui ka säärel ning hüppeliigesel.

 

 

Korraliku täistoe annavad kõige paremini põlvikud.

 

 

Kui säärelihaste vereringega probleeme pole, siis sobivad ka lühikesed kompressioonsokid, mis katavad kenasti ka hüppeliigese.

 

Kui aga peamiseks probleemiks on säärelihaste krambid ja vereringe, siis säärised on sinu toode.

 

 

Lisaks kompressioonomadustele on põlvikute ja sokkide tallaosa disainitud jalale sobivaks ning põlvikud ei libise alla ega moodusta volte. Pehmendatud alad tallal ja Achilleuse ümber kindlustavad optimaalse surve jaotuse. Lamedad päkaosa õmblused aitavad vältida hõõrumist ja vähendavad villide tekke võimalust. Kiudude hüdrofiilne viimistlus aitab viia niiskuse tõhusalt nahalt eemale, hoides jalad kuivad. Talla all on spetsiaalsed õhukanalid ventilatsiooniks ning kasutatud on antibakteriaalseid ja lõhna vähendavaid hõbedaioone. Materjali koostisest moodustab 85% polüamiid ja 15% elastaan.

Mida see siis lihtsamalt öeldes tähendab?

• tõhusam vereringe
• rohkem hapnikku lihastesse
• liigutuste suurem täpsus
• väiksem villide tekke võimalus
• kiirem taastumine

CEPi brändi omanikuks on Saksamaa ettevõte Medi Gmbh, kes on üle poole sajandi tootnud ja arendanud meditsiinilisi kompressioonsukkasid veenihaiguste raviks ja ennetamiseks ning samuti liigesetugesid ja proteese. Ehk inimkeeli öeldes – tootja teab, mida ta teeb.

CEP toob omalt poolt välja oma sporditoodetele alljärgnevad eelised:

Enne treeningut: lihased aktiveeruvad, väheneb vigastuste tekke oht.
Treeningu/võistluse ajal: parem saavutus (jooksu aeg võib paraneda kuni 5%, mis neljatunnise maratoni puhul võib olla kuni 12 minutit). Stabiliseeritus (liigesed, sidemed ja kõõlused on toetatud). Lihaspinge väheneb, mis tagab kergema jooksmise (kuni 5% võrra väiksem pingutus samadel tingimustel). Kiirem taastumine (piimhape eemaldub lihastest kiiremini, võimaldades sellega lihastel rohkem tööd teha).
Pärast treeningut: kiirem ja lühem taastumisaeg. CEP kompressioontoodetega on vereringe kuni 30% tavapärasest kiirem, mille tulemusena toimub lihastes kiirem ainevahetus ja jääkainete eemaldumine.

Aga nagu me kõik teame, ainult varustus ei jookse – trenni tuleb ka teha!

3 thoughts on “CEP sokid ja säärised – milleks?

  1. Küsimus- kust võimalik antud põlvikuid osta ning mis hinnaklassis neid leidub?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *