Roman Fosti jooksujalatsid

Roman Fosti jooksujalatsid

_MG_1041-2Jooksujalatsi valimine on keeruline. Siin ei loe brand, vaid sobivus. See, millega on mugav joosta ja sobib just sinu jooksustiiliga. Uurisin, millega jooksevad eesti mõned tipud ja kuidas nad oma jalatseid kommenteerivad.

Roman Fosti, kes jookseb adidase tossudega, räägib, mis mudelitega ta jookseb. Üks Romani tossudest saab pisut suurema tähelepanu. Sama mudeli paneb jalga ka üks harrastaja ja räägib oma kogemustestest sellega.
Maikuus räägib oma tossudest Ilja Nikolajev ning samuti valitakse välja üks harrastaja, kes kommenteerib sama tossu, aga harrastaja vaatenurga alt.

Romanil on loomulikult kasutuses rohkem kui üks paar jooksujalatseid. Praegu kuulub ta varustusse:

Energy Boost, mis on Romani absoluutne lemmik, kuid sobib see siiski jooksjale, kellel pöid on tugev ja ta suudab korralikult pöiatõuke enda kasuks tööle panna.

Glide Boost, mis on Romani peamiseks treeningjalatsiks.

Adios Boostiga jookseb Roman võistlustel. Sobib eriti hästi kergekaalulistele.

Adistar Boostiga jookseb Roman pikki asfalti treeninguid.

adidas Takumi Sen on ülikerge võistlusjalats lühikestele distantsidele (kuni 5km).  Sobib ka lühikesteks lõigutreeninguteks. Samas – pehmenduse osa on minimaalne ja seetõttu põrutab jalga.

Põhjalikumalt kommenteerib Roman adidas Glide Boosti, mis  on ta peamiseks treeningjalatsiks.

Screen Shot 2014-04-13 at 12.31.40Plussid:  Väga hea pehmendusega. Tänu booste materjalile tugeva äratõukega jooksujalats. Glide Boostis on tallas kasutatud materjali, mis leevendab põrutust. Boost materjal ise aga annab oma vetruvusega nö hea äratõuke. Boost talla kasutegur tuleb välja pigem kõvemal pinnasel kui pehmel. Ehk siis asfaltil on hea jalgade hoidja.
Parim treeningjalats säästmaks jalgu.

Ühe miinuse toob siiski Roman välja. miinusteks on lai list, mis kitsama jalaga jooksjal võib jätta jala loksuma. Sobib pigem kõrgema jalavõlviga jooksjatele.

veebi_SE11617-2Nii kommenteeris Roman adidas Glide Boosti. Ei tohi unustada, et tegemist on sportlasega, kes oskab joosta ja oma jalgu hoida. Järgmine nädal esmaspäeval kommenteerib adidas Glide Boosti harrastaja, kes teeb nende tossudega läbi ühe fartelik treeningu ja jookseb pika maa.

Roman Fosti soovitab harrastajale oma praegustest jalatsitest adidas Glide Boosti kui mõnusat jooksujalatsit, mis säästab jalgu. Kuid liist peab sobima! 

PS! Sobiva jooksujalatsi valikul on abiks  on jalatestid. Lihtsamini saab jalatsi valitud aga poe keskkonnas, kus proovides selgub tõde. Ärge häbenege poes hüpata, spurtida, keksida – vaid nii saate õige jalatsi jalga!

Roman Fostist tegi  foto: Mallor Malmre/Scanpix 
seo reseller