Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Garmini esindajaga koostöös saime vastused pulsikellasid puudutavatele küsimustele. Loodame, et saime kõikidele detailsetele küsimustele kompaktsed vastused. Kui siiski mõni küsimus jäi veel kripeldama, siis postitage julgelt kommentaaridesse ja saame ka sellele vastuse.

Küsimus: Milleks üldse pulsikella vaja on?
Vastus: Pulsikell annab olulist teavet südame tegevuse kohta treeningul, treeningu intensiivsuse ja kasulikkuse kohta. GPSiga pulsikell võimaldab ka salvestada läbitud teekonda, vaadata keskmist kiirust, hetkekiirust, distantsi jne. Ehk kokkuvõttes, kui tahad teadlikult treenida, siis pulsikell on oluliseks abimeheks eesmärkide saavutamisel.

Küsimus: Mille alusel üldse peaks pulsikella üks jooksja valima. Mis võiks olla selle investeeringu valiku kriteeriumid?
Vastus: Eks valiku tegemine on üsna subjektiivne küsimus. Valik tehakse vastavalt vajadusele ja  läbi tuleks mõelda, milliseid konkreetseid funktsioone vaja läheb. Üldiselt on tippmudelitel kõige rohkem funktsioone, kuid lihtsamad vajadused rahuldab ära ka märksa odavam pulsikell.

Küsimus: Otsin jooksutrenniks uut pulsikella. Tegelen pikamaajooksuga ning ideaalne kell oleks selline, mis näitab distantsi ja keskmist kiirust jooksvalt. Ehk hea oleks koguaeg näha, kilomeetri aega. Millist kella soovitaksite? Polari kelladel on olemas eraldi jooksuandurid ja GPS seadmed. Samas jooksuandur töötab ikka sammulugeja põhimõtte järgi aga maastikul joostes ei kujuta ette, kui täpselt see näidata võib?!
Vastus: Jooksvat keskmist kiirust ja distantsi näitavad Garmini profiseeria GPS pulsikellad: Forerunner 405 ja Forerunner 405Cx. Kogu distantsi ja kiiruse arvutamine käib GPS vastuvõtja pealt, mis on kella sisse juba integreeritud.

Küsimus: Uuriksin, millist pulsikella soovitate suhteliselt algajale jooksjale, kes veel on ka vaene tudeng (ehk hinnaklass=võimalikult odav). Talvel tegelen pigem aeroobikaga, sooviksin ka siis pulssi jälgida, kevadest alates jooksen rohkem ja rulluisutan. Eesmärgiks on treeningvormi parandamine, mitte kaalulangetamine vmt. Midagi väga uhket ei taha, kuid umbropsu poodi päris ostma ei julge minna. Kell võiks näidata ka ringiaegu.
Vastus: Odavaim Garmini pulsikell maksab 96.- eurot. Tegu on Digi tehnikaajakirja testivõitjaga. Pulsikellale kohaselt on komplektis ka pulsivöö ja samuti suudab kell ringe lugeda.

Küsimus: Hetkel kahtlen nende mudelite vahel: Polar RS100, Suunto M1 või M2, Suunto T1c, Polar FT7. Kas Garmin võib enda mudelite hulgast siiski mind ära veenda?
Vastus: Garmini lihtsamatest pulsikelladest on saadaval FR60 seeria. Antud hinnaklassis ka Digi testivõitja.

Küsimus: Plaan soetada jooksutreeninguteks kell, mis näitaks distantsi, jooksuaega ja tempot. Samuti pulssi ning oleks hea, kui kell teeks häält, kui soovitav pulsivahemik ületatakse või on tempo soovitust liialt madal. Osadel on selleks olemas GPS andurid, mis kuskilt foorumist lugedes, ei tööta kõrgemate hoonete läheduses ja puude vahel – kus paikneb paraku suur hulk jooksuradu. Hetkel ei ole aimugi, kuhu poole vaadata ning mida tasuks osta.
Vastus: Garmini nö. profiseerial on olemas vastavad funktsioonid – tempoalarm, kui ka pulsi alarm. Saab seadistada alumist ja ülemist pulsi astet. Loomulikult mõõdavad kellad ka distantsi, aega ja näitavad kiirust. Kõrghoonete ja tiheda metsaala läheduses töötavad tänapäeval ka GPS pulsikellad. Neis paikades võib pisut kannatada GPS’i asukoha määramise täpsus, kuid üldjoontes distantsi ja kiiruse näidud on täpsed.

Küsimus: Olen oma pulsikella kasutanud jaanuarist, kuid kaks kuud hiljem ta enam pulssi õigesti ei näitanud ning siiani. Panen küll vöö peale ja teen niiskeks kuid pulss jääb valeks. Milles võib asi olla? Kas patarei tühi?
Vastus: Eks viga tuleb otsida pulsivööst – tühi patarei või vigane pulsivöö. Muidugi ei saa ka päris välistada kella ennast. Soovitame esindusse pöörduda.

Küsimus: Pulsikellad suht kallid, ise kasutan Sigma ONYX Pro-d – üldiselt olen rahul ainult näidik on kuidagi kehva, osad numbrid kaovad vahepeal ära (ei tea, kas on ainult minu kella viga). See aasta olen loobunud pulsi jälgimisest, keskendun kilometraashile ja ajale, treenin kõhutunde järgi, pulssi enam vähem tean (nagunii on ta mul kõrge). Kui oluline on pulsi jälgimine treeningul või on see pigem segav faktor, kui on üks lisavidin, mis minu südamelööke loeb? Äkki seetõttu, et number silme ees, hoopis tuleb paar lööki juurde? Võistlustel on aga hoopis võimatu kasutada antud isendit, kuna annab teate, et liiga palju signaale. Mida sellest edasimüüjad, esindajad arvavad? Garmin on siinkandis suht uus tegija südamelöögi loendurina, kuidas tal selle vöö ja kella vahelise signaaliga lood on ja kuidas GPS-i vastuvõtt paksus metsas toimib? Olen kuulnud et mõningate markide kellad hästi ei võta metsas GPS-i signaali.
Vastus: Pulss on üks tähtsaimaid näitajaid efektiivseks ja eelkõige tervislikuks treeninguks. Siin on vastav südame pulsitsoonide kalkulaator.
Pulsivöö signaale segamise kohapealt pole Garmin seadmetel probleemi, kuna iga pulsikell on nö. paaritatud vaid konkreetse kellaga. Paksus metsas on GPS signaal häiritud ja selletõttu võib kannatada GPS’i täpsus.

Küsimus: Olen ka Garmin Forerunneri usku. Huvitab, et mitu aastat kella aku vastu peaks pidama enne kui ära ”kooleb”? Ja kas tõesti pole võimalik akut vahetada? Ja veel, kas on võimalik ja kuidas, Connectist andmeid tagasi Training Centerisse saada. Näiteks peale arvuti vahetamist. Miskitmoodi ühe treeningu kaupa sain (suure ajakuluga), aga aastate treeningud kõik korraga tagasi copida?
Vastus: Garmin loeb Forerunner seeria akude kestvuseks kuni 5 aastat. Akut saab vahetada hetkel veel vaid tehasesse saatmisega. Garmin Connectist saab andmeid Training Centerisse tagasi vaid treeningu kaupa. Enne arvuti vahetamist oleks mõistlik hoopis Training Centerist kõikide andmete koopia teha.

Küsimus: Mul on tekkinud küsimus, et mille põhjal arvutab Garmin Forerunner 405 väljas treenides näidatavaid kulutatud kaloreid, kui kirjade järgi tal pulsil põhinev kalorite arvestus puudub? Kui suur võib olla vahe saadud näidu ja pulsil põhineva arvestuse vahel? Muidu olen Garmini Forerunner 405-ga rahul, aga minu jaoks on ainsaks miinuseks see, et seda ei saa kasutada ujumisel. Kuna vähemalt esialgu tundub Forerunner 310XT naiste jaoks päris kobakas, siis kas on ka teisi pulsikellasid, millega saaks nii ujuda kui joosta/ratast sõita? Või on mõnel teisel firmal midagi analoogset olemas? Ja kui seda küsimust loeb mõni naine, kes on Forerunner 310XT-t kasutanud, siis palun andke teada, kas sellega harjub või jääb suur kell siiski segama.
Vastus: Kahjuks Forerunner 405 puhul pole kalorite arvutamine pulsi põhjal võimalik (kaloreid arvutatakse kaalu, distantsi ja kiiruse järgi). Antud funktsioon on Forerunner 405Cx’il.
Ainuke ujumiskindel pulsikell on Forerunner 310XT. Mõõtudelt küll pisut suurem, kuid mõningate lisafunktsioonide ja pikema aku vastupidavusega.

seo reseller