Tagasivaade aastale 2013 ja 2014 plaanid

Tagasivaade aastale 2013 ja 2014 plaanid

2013 aasta sai kenasti seljataha jäetud ja nüüd on õige aeg sellele korra tagasi vaadata ning 2014  aasta plaanidest rääkida.

Mikk on PUUDU!Aasta oli kirju. Oli palju head ja oli ka natuke kurvaks tegevaid asjaolusid.   Kevadel said esimesed stardid said tehtud ja oli palju vahvaid võite nii FB Jooksmine ridade alt kui ka veel rohkem rõõmu tegevat – jooksjate enda eesmärkide täitumisi juba avastartides. Võrratu on selliseid rõõmsaid inimesi märgata ja nende edusammudele kaasa elada. Püünele jõuti mitmel korral ning karikat sai hoitud käes korduvalt. Meenutagem siinkohal PAF Olümpiajooksu 2. kohta või siis edukaid starte individuaalselt.

Juuni sai teoks juba traditsionaalne Nelijärve treeninglaager . Treeneriteks olid sedapuhku Roman Fosti ja Riho Ment. Seminaride osas andisd tooni dr. Kalev Toots ja tegevjooksja Kristo Reinsalu.

Esimest korda sai osaletud ka Ekidenil. FB Jooksmine on kindlasti märkimisväärselt süüdi selles, et Ekiden avanes ka harrastajatele. Kuni eelmise aastani oli tegemist rangelt määratletud ametlikult atesteeritud klubilise üritusega. FB Jooksmine all jooksnud tiimid tegid vägeva töö ära. Selgelt sai välja toodud tegudega, et ka harrastajatel on põhjust ja vajadust olla kaardil.

gruppSai teoks esimene suuremat sorti jooks-matk Viimsis, mille tulu läks Eesti meesmaratoonite paremiku (Ilja Nikolajev, Roman Fosti ja Viljar Vallimäe) toetuseks. Üritus oli vägev ja meeleolu kõrgel. Selliseid üritusi saab tulevikud korraldatud ca kahe kuu tagant.

Natuke kurvaks tegi asjaolu, et Tallinnas kolm aastat koos treeninud seltskond otsustas eraldi klubi moodustada ning Riho jätkab nende treenerina.

Tallinna uueks treeneri kohale aga õnnestus kokkulepe saavutada Kaupo Tiisläriga  kes alustas treeningutega ca 2 kuud tagasi. Tallinna grupp uue hingamise saanud ja täieneb.

Ehk siis rutiin, mis on juba üle kolme aasta toiminud ehk treeningud Tallinnas ja Tartu jätkuvad. Tartus algavad selle aasta treeningud juba järgmisel nädalal – nii, et vaimud valmis panna!

2013 aasta suurim muudatus

Siiani on FB Jooksmine toiminud kui mitteametlik rühmitus. Koos Kaido Vetevoogiga, Roman Fostiga ning Viljar Vallimäega sai siiski tehtud ka ametlik keha juurde ehk siis MTÜ FB Jooksmine. Ja sellel on ka omad põhjused:

– luua klubi liikmetele võimalus ametlike kokkulepete alusel saada erinevaid soodustusi,
– toetada Viljarit, Iljad ja Romani läbi erinevate korraldatud ürituste tulubaasi.

Loomulikult ei tee me klubi kohustuslikuks. Treeningutes, laagrites, üritustel – sinna on ikka oodatud kõik. Ükskõik, kuhu kuulud, ikka oled oodatud (nii, nagu see siiani on olnud).

Screen Shot 2013-11-16 at 7.35.07Mis eristab FB Jooksmine tegevust teistest analoogsetest ettevõtmistest?
1. Me oleme avatud kõigile – ei pea kusagile kuuluma, selleks, et osa saada väärtustest, mida me tähtsaks peame. Ehk siis teadlik treenimine läbi praktiliste ning teoreetiliste tegevuste, ühistreeningute ning laagrite.
2. Meie treenerid on erialase haridusega ja jooksja taustaga tegijad. Isiklik kogemustepagas kombineerituna teoreetilise tänapäevaste teadmisetga. Tartu treeneril, Viljar Vallimäel on taskus Tartu Ülikooli spordikateedri diplom. Tallinna grupi treeneril, Kaupo Tiisläril on samuti asjakohane haridus Tallinnast ning paljuski treeningute osas langevad arusaamad samasse kategooriasse Viljariga. Mõlematel treeneritel on minu meelest käsikäes emapaatia ja nõudlikkus. Omadused, mis viivad edasi ja motiveerivad ka treenitavaid.
3. Unikaalne seos tipptegijate ja harrastajate vahel – kõik meestipud on ühte või teist pidi meid alati valmis aitama. Viljar ja Roman on olnud mõlemad laagrites treeninguid läbi viimas ning aitavad ka treeneritena kaasa, Ilja ja Roman osalesid Viimsi jooks-matkal.
4. Olles samas piisavalt suured turunduskanalina, saame olla kasulikud ka erinevatele valdkondadele ja seekaudu pakkuda klubi liikmetele ka erinevaid soodustusi.

Mis on FB Jooksmine üldine eesmärk – kuhu pürgime?

Ikka sama, mis on olnud algusest peale – teadlik treenimine ja tasakaalustatud eluviis. Kui Jane Salumäe käis meile loengut pidamas ja treeningut läbi viimas, siis kordas ta kuldsed sõnad. Pange prioriteedid paika: perekond-töö-harrastus. Neid kolme on idaalne võimalus ühendada, kuid mitte ükski link ei tohi kannatada saada. Siis võidavad kõik – nii ise, töö, töökaasalsed kui ka pere. Kindlasti soodustame pere kaasamist meie üritustele.

Uus hooaeg hakkab ju kohe-kohe koputama uksele. Hea võimalus küsida treeningplaane nii Tallinnas Kaupolt kui ka Tartus Viljarilt. Kontaktid saab minu käest (jana@ddb.ee). Kasutage seda võimalust. Ei midagi kaelamurdvat – pigem süstematiseerivat ja arendavat.

Kokkuvõttes ja tulevikku vaadates – mul on siiralt hea meel, et ma jooksmise juurde olen jõudnud ja kõikide nende toredate inimestega kohtunud. Usun, et see aasta saab olema väga huvitav ja tõsiselt rõõmu tegev. Tööd saab tehtud ja nalja peab ka saama. Liiga tõsiseks ei saa ka minna. Mõnuga tehtud töö saab alati parema tulemuse!

Siinkohal üleskutse kõigile – ei ole vaja olla aastaid jooksmisega tegelenud inimene selleks et treeningutega alustada – absoluutselt kõik on oodatud treeningutesse.

Soovin teile kõigile mõnusaid kilomeetreid, hoogsaid starte ja eesmärkide täitmisi.

Jana/FB Jooksmine

One thought on “Tagasivaade aastale 2013 ja 2014 plaanid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *